Waffle'ımız

Waffle'ımız, dışında eşsiz özel hamuru, içinde taze meyveler, çikolata, marmelat ve dondurma çeşitleri ile damağınızda ve aklınızda kalacak bir lezzet bırakır.

Waffle, bazı kaynaklarda Belçika'da ilk olarak keşfedilip daha sonra Amerika'ya ve diğer ülkelere yayılan bir hamur tatlısı olarak geçmektedir. Bazı kaynaklara göre ise 1620'lerde yapılış metodu Hollanda'dan öğrenip Amerika'ya getiren seyyahlar olduğu belirtilmektedir.


Dünyada Waffle, Wafel, Gaufre olarak adlandırılan bu yiyeceğin pişirici makinası ismini latince "gaufrum" dan gelen "Gaufre" den almıştır. Eski Fransızca'da ise, bal peteği görünümüne sahip anlamına gelen "wafla" veya "wafel" olarak da isimlendirilirdi.

Modern Flamanca (Hollandaca)'da wafel, Fransızca'da Gaufre, ve Almanca'da waffel, kelimelerinin hepsi waffle isminin oluşmasında pay sahibidir. Ancak Flamanca wafel, söylenişi nedeniyle 18. Yüzyılda modern Amerikan İngilizcesi'nde waffle olarak yerini bulmuştur.

Üzerinde erimiş çikolata (pralin), krem şanti ve taze meyveler ile servis yapılan waffle, Belçika'da Brüksel usulü olarak adlandırılır. Yine Belçika'nın bir kenti olan Liege ise waffle hamurunun tek başına fırından çıktığı haliyle yenmesine verilen addır. Hamuru biraz daha altın sarısıdır, kremalize şekerin gevrekliği hamurun üstünde tadılabilir. Belçika usulü waffle hamuru dikdörtgen, Liege usulü ise uçları erimiş dikdörtgen görünümündedir. Her ikisi de kare şeklindeki derin çukur gözenekleri ile meşhurdur. Bu gözeneklerin derinlikleri 1 cm'yi bulur.

Kaynak: Wikipedia ve farklı kaynaklardan araştırılmıştır.


Müşteri memnuniyeti ön planda olan Ab'bas Waffle'da konusunun uzmanı eğitimli personeller hizmet vermektedir.

Ab'bas Waffle, dışında eşsiz özel hamuru, içinde taze meyveler, çikolata, marmelat ve dondurma çeşitleri ile damağınızda ve aklınızda kalacak bir lezzet bırakır.

İstanbul'dan sonra Ab'bas Waffle 2008 yılında Ankara Bahçelievler'de hizmete girmiştir. 2010 yılıyla birlikte siz sevgili Ankara'lı Waffle severlere daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için Bahçelievler 7.Cadde üzerindeki yeni mekanımız açılmıştır.